Menu

Zachęcamy naszych czytelników do edukacji. Wyłączcie TVP!!!

Drodzy Czytelnicy na początek nowego dnia chcielibyśmy podzielić się z Wami radą na najlepszą inwestycję, która przyniesie Wam ogromną satysfakcję oraz nieprzeciętne zyski. Tą inwestycją jest poświęcenie swojego czasu i pieniędzy na wiedzę i zdobycie mądrości przede wszystkim tej finansowej. Zachęcamy też bardzo do szerszej edukacji obejmującej każdą inną dziedzinę naszego życia.

Najbogatszy król swoich czasów – król Salomon powiedział:
„Podstawą mądrości: Zdobywaj mądrość, za wszystko, co masz, mądrości nabywaj!. Ceń ją, a czcią cię otoczy, okryje cię sławą, gdy ją posiądziesz; włoży ci wieniec wdzięczny na głowę, obdarzy zaszczytną koroną”.
My idziemy za radą króla Salomona i kupiliśmy w ubiegłym tygodniu dwie książki, które chcemy przeczytać w najbliższym czasie. Są to pozycje, o których usłyszeliśmy od ich wydawcy Jana Fijora. Pierwszą z nich jest książka M. N. Rothbarda „Tajniki Bankowości”, drugą jest książka Petera D. Schiffa „Wielka depresja 2.0. Bankructwo Ameryki nadchodzi”. Jesteśmy bardzo ciekawi tych książek, szczególnie tej drugiej książki Petera Schiffa, który przewidział w swojej książce obecny kryzys gospodarczy przykryty dla niepoznaki epidemią koronawirusa COVID-19. Mamy nadzieję, że po ich przeczytaniu będziemy napełnieni ogromną porcją nowej, użytecznej wiedzy, którą wykorzystamy dalej w naszych inwestycjach oraz będziemy w stanie przekazać tą wiedzę w naszych kolejnych artykułach.
Nie jesteśmy w stanie polecić Wam do przeczytania tych dwóch książek, ponieważ sami ich jeszcze nie przeczytaliśmy, ale w zamian za to chcemy zaprezentować poniżej 5 najważniejszych dla nas książek i zachęcić do ich przeczytania. Zaczniemy je wymieniać w kolejności od tej, która zrobiła na nas największe wrażenie i zmieniła nasze podejście do ekonomii:

1. Zasady Ekonomii – Carl Menger (Jest to książka, która powinna być głównym podręcznikiem do Podstaw Przedsiębiorczości w naszych szkołach. Książka przedstawia główne zasady, którymi kierują się ludzie w otaczającej nas gospodarce. Jest to książka o ludzkim działaniu.)

2. Inflacja. Wróg publiczny nr 1 – Henry Hazlitt (Autor w swojej książce wyjaśnia mechanizm inflacji i uświadamia wbrew temu co mówi większość współczesnych ekonomistów jej szkodliwość.)

3. Struktura produkcji. Giełda, kapitał, konsumpcja – Mark Skousen (Książka dosyć trudna, ale jak bardzo ujawnia mankamenty obecnego systemu finansowego, którym kieruje duch J. M. Keynessa. Po jej przeczytaniu będziemy w stanie lepiej prognozować cykle koniunkturalne i będziemy mogli lepiej przewidywać wzrosty lub spadki cen akcji wszystkich spółek giełdowych.)

4. Teoria pieniądza i kredytu – Ludvig Von Mises (Książka bardzo trudna do czytania, ale jest to klasyk, który każdy ekonomista powinien przeczytać.)

5. Co widać i czego nie widać – Frederic Bastiat (Książka pozwala zrozumieć istotę procesu gospodarczego i jego konsekwencji.)

Zapraszamy do lektury

Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić do przeczytania wyżej wymienionych książek, które wg nas są książkami niezwykle pożytecznymi i są esencją prawdziwej ekonomii – ekonomii ludzkiego działania.

To może Cię zainteresować